Z důvodu opatření vlády z 10.3.2020 kvůli koronaviru, jsou dočasně uzavřené některé typy ubytovacích zařízení. Pro získání informace, kontaktujte přímo poskytovatele ubytování. Děkujeme

Hotel Afrika, Frýdek-Místek

tř. T. G. Masaryka 463, Frýdek-Místek, 73801

Restaurace

Internet

Snídaně

Centrum 250m

Vlak/bus

Parkování

Wellness

Koupání

O nás

Dovolujeme si Vás pozvat k pobytu v našem novém, stylovém boutique hotelu Afrika, kde Vám rádi poskytneme pohodlné zázemí, jak na Vašich pracovních cestách, tak i během odpočinkových aktivit. Poloha hotelu v centru Frýdku-Místku je strategicky výhodná vzhledem k blízkosti Beskyd, přístupu do Polska a zároveň i moravskoslezské metropole Ostravy. V hotelu Afrika naleznete příjemné zázemí po náročném pracovním dni, golfovém turnaji na Čeladné, Ropici, Ostravici, nebo po celodenním lyžování v Beskydech. Umístění hotelu na návrší Vám otevře krásný výhled na blízké pohoří a moderní interiér, vybavený doplňky a zajímavými předměty s africkou tématikou Vám dá pocítit nevšední atmosféru černého kontinentu. Originální umělecky zpracované fotografie z národního parku Etosha na severu Namibie zdobí každý pokoj a obrazy malované olejovými barvami na plátně umělecké galerie Fine Art Gallery z Kapského města dotvářejí prostor chodeb a recepci.

Další informace

V ubytovací části nabízí hotel Afrika ubytování celkem pro 53 osoby v 25 prostorných a stylově zařízených dvoulůžkových pokojích a 3 jednolůžkových. Všechny hotelové pokoje mají vybavení plně odpovídající vysokému standardu. Samozřejmostí je moderní sociální zařízení na každém pokoji, snadné a bezplatné připojení k internetu, vybavení moderními LCD televizory, minibary, sejfy a karetními zámky.  

Pokoje jsou velmi útulné, pohodlně vybavené moderním nábytkem z masivního dřeva, s designově netradičním sprchovým koutem nebo vířivou vanou. Příjemný pocit umocňuje výhled na překrásné panorama Beskyd a Lysé hory. Pokoje nabízí prostor, vzdušnost a nevšední barevné ladění evokující africký kontinent a jsou vybaveny LCD televizorem, připojením na internet, pracovním stolem, trezorem a minibarem. Na stěnách naleznete umělecky zpracované fotografie pořízené v národním parku Etosha na severu Namibie.

Hotel je přístupný pro hendikepované a nabízí nekuřácké pokoje. V ceně ubytování je zahrnuta snídaně formou bohatého bufetu. Host si hradí konzumaci z minibaru a využití parkoviště. Pobyt s malým psem nebo kočkou je možný. 

Wellness

Jako hosté boutique hotelu Afrika máte jedinečnou možnost využívat nadstandardní relaxační a sportovní centrum Fitpoint, sloužící klubové klientele a formou jednorázového členství i hostům hotelu Afrika. Areál je otevřen každodenně, po celý rok. Můžete strávit uvolňující večer v sauně nebo vířivce a dopřát si relaxační masáž po náročném pracovním dni.

Pokud jste nakloněni aktivnímu trávení volného času, je pro Vás v nabídce široká škála posilovacích strojů, spinningových kol a také squash. Fitpoint klade důraz na kvalitu služeb, a proto jsou sportoviště vybavena špičkovým profesionálním zařízením – počínaje kardio a posilovacími stroji StarTrack přes centrální vzduchotechniku, která se stará o čistý a svěží vzduch, odpruženou podlahu v aerobním sálu až po mořské akvárium.  

Služby

Vstup domácích zvířat
Připojení k internetu
Konferenční možnosti
Sauna
Masáže
Vířivka
Restaurace
Wellness služby
Parkoviště

Kapacita ubytování a služeb

Celkový počet lůžek
53
Dvoulůžkové pokoje
25
Jednolůžkové pokoje
3

Vybavení pokojů

Vlastní koupelna
Minibar
TV
Trezor
WC

Restaurace

Decentní restaurace Jiný svět Vás okouzlí útulným příjemným prostředím s atmosférou irského pubu a klasických britských klubů. V části Irish pub Vás zaujme pravá keltská architektura, a za popíjení piva Guiness nebo tradičního Radegastu můžete na velkoplošné obrazovce sledovat sportovní zápasy, či se bavit házením šipek do orginálního anglického sisalového terče.

Recepce Klubová část Hole in one na Vás dýchne dobovým Skotskem. Za pohledu do plápolajícího ohně v krbu můžete s přáteli rozebírat poslední hru golfu nebo jen tak mlčet. Nechybí ani dámský klub v interiéru Viktoriánské knihovny a dokonce separátní salonek Snug, vhodný pro malou společnost oddanou karetním či stolním hrám, kde nebudete nikým rušeni. Kromě irských specialit naleznete na jídelníčku také pestrou nabídku kvalitních specialit jak české, tak i mezinárodní kuchyně. 

Prostory přilehlého sálu jsou vhodné nejen pro neformální setkání, ale také pro rodinné oslavy, firemní konference i slavnostní rauty. Při kongresovém uspořádání nabízí sál kapacitu do 70 osob a je vybaven moderní zvukovou technikou.
 

Kongresové možnosti

Firemní akce

Pro obchodní jednání, porady nebo firemní jazykové kurzy je hostům k dispozici salonek pro 6 osob, umístěný na pátém patře, v pokoji č. 54. Kromě pracovního stolu, je místnost vybavena satelitní TV, wifi i kabelových připojením, telefonem, flipchartem, minibarem a sofa. Pro krátký relax během jednání je k využití balkon s krásným výhledem na starý Frýdek a zámeckou věž. Nápoje a občerstvení jsou k dispozici na objednávku.

Sportovní možnosti v okolí

Bazén vnitřní
Běžkařské stopy
Cyklostezky
Golf
Koupání řeka, jezero
Lyže, snowboard
Rybolov

Okolí

Přímo ve městě naleznete bohatou nabídku divadelních představení, hudebních klubů, kulturních památek a muzeí. V nejbližším okolí Frýdku-Místku se nachází množství lyžařských sjezdovek, vleky a lanovky a Beskydy jsou vyhlášeným místem nejen pro zimní aktivity, ale také pro letní turistiku. 

Malebná krajina spolu s tradiční Beskydskou architekturou udělá hluboký dojem na každého návštěvníka. Beskydské exteriéry zaujaly i milovníky golfu, a tak během několika let vznikly v oblasti tři golfová hřiště - na Ostravici, v Čeladné a na Ropici. Pouhých několik minut jízdy od hotelu se nachází aquapark Olešná, vhodný pro letní rodinnou relaxaci. 

Mapa

Centrum 250m
Velká mapa